Preskočit na obsah

Samospráva Poruby chce vybudovať na území obce vodozádržné opatrenia

19.01 2021, TASR

Poruba, 18. januára - Samospráva Poruby (okres Prievidza) má záujem vybudovať na území obce vodozádržné opatrenia. Prácami chce zadržať a spomaliť zrážkové vody, ktoré v súčasnosti nekontrolovateľne pretekajú cez obec do potoka. Na dodávateľa prác vyhlásila verejnú súťaž.

,,Nepriaznivá situácia je v centrálnej časti obce tzv. Záhumní okolo hustej zástavby nájomných bytov, rodinných domov, materskej školy, cintorína, respektíve futbalového ihriska," spresnila obec vo vestníku verejného obstarávania. Práve do tejto časti obce z urbárskych lesov podľa nej nateká veľké množstvo vody, ktorá je prevádzaná potrubím cez celú centrálnu zónu a následne do prítoku potoka Zlatná. ,,Táto oblasť preto predstavuje záujmové územie tohto projektu," doplnila.

Náklady na vybudovanie opatrení odhadla obec na 1 591 171,71 eura bez dane z pridanej hodnoty, lehotu na predkladanie ponúk určila do 5. februára. Kritériom pre výber víťaza verejnej súťaže je najnižšia ponúknutá cena.

Investíciu chce samospráva financovať z fondov Európskej únie, Operačného programu Kvalita životného prostredia.

Copyright © TASR 2021
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Rezort MŽP SR