Preskočit na obsah

Rusko: Ekologická jednotka bude pokračovať v čistení Wrangelovho ostrova

13.07 2021, TASR

Moskva, 12. júla  Ekologická jednotka ruskej Tichomorskej flotily začne onedlho s ďalšími prácami zameranými na čistenie a rekultiváciu Wrangelovho ostrova v Arktíde. Informovala o tom v pondelok tlačová agentúra TASS. 

,,Ekologická jednotka pozostávajúca z vyše 50 ľudí sa bude podieľať na odstraňovaní odpadu z Wrangelovho ostrova. Z tejto arktickej zóny odvezie zastarané nehnuteľnosti a vybavenie," uvádza sa v oficiálnom vyhlásení flotily.

Jednotka sa na Wrangelov ostrov presunie vrtuľníkmi. Tvoriť ju budú vojenskí, ale aj civilní špecialisti. Ukončenie prác je naplánované na november, keď plavidlo odvezie nazbieraný odpad na pevninu, kde bude ďalej spracovaný.

Ekológovia z Východného vojenského okruhu vlani na Wrangelovom ostrove nazbierali približne 150 ton odpadového kovu.

Wrangelov ostrov leží v Severnom ľadovom oceáne medzi Čukotským morom a Východosibírskym morom, vo vzdialenosti asi 150 kilometrov od severovýchodného pobrežia Ruska. Tento ostrov, ktorý je súčasťou prírodnej rezervácie, nie je trvalo osídlený. Dočasné obyvateľstvo tam tvoria iba meteorológovia, ochrancovia prírody a vojaci. Ostrov administratívne spadá do Čukotského autonómneho okruhu.

 

Copyright © TASR 2021
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Globálne problémy ŽP