Rumunsko: Desiatky občanov protestovali v Bukurešti proti zlej kvalite ovzdušia

13.12 2018, TASR

Bukurešť, 12. decembra - Desiatky Rumunov protestovali v stredu proti zlej kvalite ovzdušia v metropole Bukurešť, ktorá bola nedávno zaradená medzi dopravne najvyťaženejšie európske mestá.


Demonštranti sa zišli pred mestskou radnicou, viacerí z nich prišli v lekárskych maskách, informovala agentúra AP. V Bukurešti s 2,1 milióna obyvateľov sú cesty v biednom stave, metropola má obmedzené parkovacie miesta a je v nej zaregistrovaných okolo 1,25 milióna vozidiel. Dopravné zápchy sú pripisované tamojšiemu nespoľahlivému systému mestskej hromadnej dopravy, do ktorého patrí aj metro postavené ešte za čias komunizmu.

Mestská radnica v reakcii na protest uviedla, že sa snaží zlepšovať kvalitu ovzdušia modernizáciou systému mestskej hromadnej dopravy, podporovaním alternatívnej dopravy i pokutovaním ľudí a spoločností za nelegálne skládky odpadu.

Holandská spoločnosť TomTom, výrobca automobilových navigačných prístrojov, zverejnila vlani prieskum o dopravných zápchach v 189 svetových mestách. Bukurešť sa v rámci neho umiestnila na 5. mieste.

 

Copyright © TASR 2020
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Doprava Ovzdušie Zdravie a ŽP