Riaditeľ ŠOP SR vypovedal zmluvu s Komplexnou centrálnou záchrannou službou

14.10 2020, TASR

Bratislava, 13. októbra - Riaditeľ Štátnej ochrany prírody (ŠOP) SR Dušan Karaska vypovedal zmluvu s Komplexnou centrálnou záchrannou službou (KCZS). Urobil tak po dôkladnom prehodnotení zmlúv, ktoré uzatvorilo predošlé vedenie. TASR o tom informovala manažérka pre komunikáciu ŠOP SR Anna Weissová.

Karaska tvrdí, že rámcová zmluva s KCZS uzatvorená vo výške 850 000 eur bola neefektívna. Financie je podľa neho potrebné smerovať dovnútra organizácie a nie dotovať externú.

,,Je verejne známe, že naša stráž prírody je dlhodobo poddimenzovaná, nemá dostatočné materiálne či technické vybavenie a vo väčšine národných parkov a chránených krajinných oblastí je nedostatok strážcov," hovorí riaditeľ. Dodáva, že jeho cieľom bude tento stav zmeniť.

Prvá rámcová zmluva s KCZS bola podpísaná v roku 2017, a to v trvaní dvoch rokov. Druhá zmluva bola uzatvorená na dobu 30 mesiacov v auguste 2019, priblížila Weissová.

Copyright © TASR 2020
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Rezort MŽP SR