Princ William vyzýva na ukončenie ilegálneho obchodovania s voľne žijúcou zverou

17.07 2020, TASR

Londýn, 15. júla - Britský princ William vyzval v stredu na zastavenie nelegálneho obchodovania s voľne žijúcimi zvieratami. Podľa vojvodu z Cambridge pomohla koronavírusová pandémia zdôrazniť nebezpečenstvo, ktoré odchyt a zabíjanie takýchto zvierat predstavuje pre zdravie spoločnosti.
,,Riziká obchodu s voľne žijúcimi zvieratami pre verejné zdravie neboli nikdy také zrejmé, ako práve teraz," povedal William. Uviedol tiež, že je správny čas pre jednotlivé vlády, kompetentné úrady i organizácie, aby v tomto smere konali.

Podľa Williama musí teraz medzinárodné spoločenstvo prijať kroky potrebné na predchádzanie budúcim pandémiam ochorení, ktoré sa prenášajú zo zvierat na ľudí. Práve teraz je pritom podľa neho ,,reálne možné", že tieto opatrenia budú navrhnuté tak, aby zároveň pomohli ukončiť nelegálne obchodovanie s voľne žijúcimi zvieratami.

Princ William, ktorý je druhým v nástupníckej línii na britský trón, sa tak vyjadril prostredníctvom videoprenosu na virtuálnom stretnutí organizácie United for Wildlife, ktorá bojuje za ukončenie nezákonného obchodovania s voľne žijúcou zverou.

Proti podobným praktikám sa princ vyslovuje dlhodobo - od roku 2005 je patrónom britskej neziskovej organizácie Tusk Trust snažiacej sa o záchranu zvierat v africkej divočine.

Informovala o tom agentúra Reuters.

Copyright © TASR 2020
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Koronavírus Ochrana prírody