PRIEVIDZA:V železničnom depe došlo k ekologickej havárii, nafta prenikla do pôdy

26.09 2009, TASR

PRIEVIDZA:V železničnom depe došlo k ekologickej havárii, nafta prenikla do pôdy

Prievidza 26. septembra (TASR) Pravdepodobne až 8 000 litrov červenej nafty uniklo v piatok krátko popoludní do pôdy a podzemných vôd v priestore železničného depa na železničnej stanici v Prievidzi.

Podľa zdrojov železničnej polície, pracovníčka depa prečerpávala naftu do dvoch podzemných nádrží. V jednej z nádrží zlyhala signalizácia, ktorá upozorňuje že je už nádrž plná. Takže prečerpávanie pokračovalo, pohonné látky sa preliali do ochranného dna, z ktorého unikli do pôdy.

Či urobila chybu pracovníčka, alebo bolo poškodené signalizačné zariadenie, ukáže policajné vyšetrovanie. Na miesto havárie prišli hygienici i pracovníci odboru životného prostredia, ktorí odobrali vzorky. Presné množstvo uniknutej nafty ukáže až inventúra pohonných látok, uviedol pre TASR nemenovaný policajt.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Copyright © TASR 2020
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky