Prievidza: K Dňu Zeme sa pripojí Hornonitrianske múzeum tematickým podujatím

11.04 2019, TASR

Prievidza, 10. apríla - Hornonitrianske múzeum v Prievidzi sa pripojí k tohtoročnej výzve Dňa Zeme pod názvom Chráňte naše druhy. Pri príležitosti kampane, ktorá pripadá na 22. apríla, pripravilo kombinované tematické podujatie Chráňme naše druhy.


Verejnosť ho bude môcť v priestoroch múzea navštíviť od 24. apríla do 10. mája. ,,Nosným pilierom tematického podujatia bude panelová výstava Chránené územia horného Ponitria, prezentujúca jedinečné miesta regiónu, tvorené prirodzenými biotopmi, v ktorých majú ešte stále svoj domov pôvodné druhy rastlín a živočíchov," informovala o tom TASR Jana Vidová zo sekretariátu múzea.

Výstava spojená s hovoreným slovom podľa nej poskytne priestor na overenie si nadobudnutých vedomostí o chránených druhoch organizmov prostredníctvom skupinového riešenia úloh v pracovných listoch. ,,Podujatie doplní prezentácia vyhynutých živočíchov i globálne najohrozenejších zvierat planéty v interaktívnej forme a tvorivá dielňa korešpondujúca s danou témou," doplnila.

Aktivity ku Dňu Zeme sú určené školským kolektívom i širokej verejnosti. Samotná akcia má dve alternatívy, prvou je interaktívne podujatie bez tvorivej dielne v trvaní 60 minút a druhou interaktívne podujatie s tvorivou dielňou v trvaní 90 minút.

Copyright © TASR 2019
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Podujatie