Pozvánka do Banskej Bystrice na Cyklofest 2006

29.09 2006, Enviroportal

Pozvánka do Banskej Bystrice na Cyklofest 2006

Nadácia Ekopolis s Občianskou iniciatívou Za rozvoj nemotorovej dopravy v Banskej Bystrici pripravili 30. septembra na Námestí SNP v Banskej Bystrici program pre fanúšikov bicyklovania a dobrej muziky - Cyklofest 2006.Organizátori pozývajú fanúšikov bicyklovania a dobrej muziky na Cyklofest 2006, ktorý vyvrcholí o 17. hodine koncertom skupiny VIDIEK. Aktívni účastníci cyklojazdy môžu vyhrať kvalitný bicykel a ďalšie ceny, ktoré vyžrebuje svetobežník Rasťo Ekkert.

Cieľom Cyklofestu je podporiť rozvoj nemotorovej dopravy v Banskej Bystrici a okolí, informovať o vytváraní cyklotrás v samotnom meste a spropagovať celoeurópsky program Greenways - Cesty pre zdravší život, ktorý už tretí rok vyhlasuje Nadácia Ekopolis v spolupráci so spoločnosťou TOYOTA.

Kultúrno-športový program sa začína o 11.00 a potrvá do neskorých večerných hodín. Na podujatí nebudú chýbať ceny a občerstvenie pre cyklistov, obdivovať bude možné Toyotu Prius s alternatívnym pohonom a prekvapením iste bude rikša.

Cyklofest pripravila Nadácia Ekopolis a Občianska iniciatíva Za rozvoj nemotorovej dopravy pri Centre komunitného organizovania v Banskej Bystrici so svojimi partnermi s cieľom podporiť ekologické formy dopravy v meste a okolí a programu Greenways.

Mediálnymi partnermi podujatia sú Denník SME a Radio One.
Počas celého dňa bude možné podporiť zbierku pre paraolympijský výbor v rámci akcie Na kolesách proti rakovine.

Copyright © Enviroportal 2020

Súvisiace články

Značky