Preskočit na obsah

Poprad: Školáci môžu nazrieť do zákulisia triedenia odpadu

13.03 2020, TASR

Poprad, 12. marca – Deti zo základných škôl sa dozvedia, ako správne separovať odpad, a navštívia aj triediacu linku. Spoločnosť Brantner Poprad pripravila aj tento rok exkurzie pre žiakov, ktoré by sa podľa záujmu mali konať vždy v piatok až do konca školského roka. TASR o tom informovala PR manažérka Public Space Radka Novotná.


„Exkurzia trvá približne hodinu a za ten čas si deti môžu vyskúšať, ako správne triediť odpad. Pripravené sú vzdelávacie videá a návšteva samotnej triediacej linky, kam by sa žiaci inak nedostali,“ priblížila Novotná. Cieľom exkurzií je podľa nej zvýšiť mieru separácie odpadu v domácnostiach, preto sú venované tým najmenším. Brantner sa snaží aj takouto zážitkovou formou vzdelávať žiakov a prispieť tak k oživeniu environmentálnej výučby na školách.

„Vlani absolvovalo školské exkurzie takmer 150 detí zo základných škôl okresu Poprad. Odozva bola pozitívna, preto sa pokračuje aj tento rok,“ ozrejmila Novotná. Do prehliadok sa môžu zapojiť všetky popradské, ale aj okolité základné školy, ktoré sa musia vopred objednať na e-mailovej adrese ahojdeti@brantner.sk. V budúcom školskom roku spoločnosť pripravuje aj výtvarnú súťaž pre základne školy. Téma a podmienky súťaže budú zverejnené začiatkom septembra.

Copyright © TASR 2021
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Environmentálna výchova a vzdelávanie Odpady