Poľská zoo sa snaží o záchranu tigrov, ktoré odmietajú vpustiť do Bieloruska

31.10 2019, TASR

Varšava, 30. októbra - Zoologická záhrada v meste Poznaň na západe Poľska sa snaží o záchranu dovedna deviatich tigrov, ktoré uviazli počas prevozu pri poľsko-bieloruských hraniciach, informovala v stredu agentúra AP.


Na hraniciach čakajú tigre už niekoľko dní v malých klietkach. Bieloruské úrady ich totiž odmietajú vpustiť na územie svojej krajiny. Tvrdia, že talianskym ošetrovateľom týchto zvierat chýbajú víza aj potrebné veterinárne doklady.

Prevážaných tigrov bolo pôvodne desať, pričom jeden z nich už pri poľko-bieloruských hraniciach uhynul. Zvieratá vycestovali 22. októbra z okolia talianskej metropoly Rím, pričom smerovali k adresátovi do Ruska. V sobotu sa však "zasekli" na hraniciach Poľska s Bieloruskom. Ošetrovatelia zvierat tvrdia, že je veľmi namáhavé podávať im dosť jedla a vody, zatiaľ čo sú v klietkach.

Stav zvierat znepokojil úrady v západopoľskom meste Poznaň, ktoré dovolili tamojšej zoo, aby tigrom poskytla dočasné prístrešie a mohli si oddýchnuť a zotaviť sa predtým, než ich pošlú do zariadenia v Španielsku, píše AP.

 

Copyright © TASR 2020
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky