Preskočit na obsah

V oblasti envirokriminality preškolili vlani 161 policajtov

27.02 2023, TASR

Bratislava 26. februára – V oblasti envirokriminality v minulom roku preškolili 161 policajtov. Vo vzdelávaní a výcviku policajtov sa bude intenzívnejšie pokračovať aj v roku 2023. Uviedla Zuzana Hrabovská z odboru komunikácie a prevencie Prezídia Policajného zboru.

Preškolenie 200 policajtov v oblasti envirokriminality vyplýva z vládou schváleného Národného programu reforiem SR 2022.

Na odbore odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality Národnej centrály osobitných druhov kriminality (NCODK) PPZ pracovalo vlani priebežne približne 180 policajtov. Aktuálne ich tam je 187. ,,Z viacerých objektívnych príčin sa, zatiaľ, nepodarilo pracovisko naplniť na plný stav," poznamenala Hrabovská.

Školenia začali v apríli 2022 a pokračovali do decembra 2022. Celkovo ich podľa Hrabovskej zrealizovali 15. ,,Ich organizácia a výkon boli ovplyvnené najmä nutnosťou zabezpečiť priamy výkon služby na všetkých regionálnych oddeleniach," poznamenala. Zároveň dodala, že školenie a výcvik sa skladal z teoretickej a praktickej časti.

Toto vzdelávanie a výcvik je pre policajtov špecializovaného odboru PPZ povinné. ,,V budúcnosti sa v spolupráci s Akadémiou Policajného zboru pripravuje komplexné vzdelávanie polície na túto oblasť, predovšetkým pre príslušníkov PZ prvého kontaktu," priblížila Hrabovská.

Copyright © TASR 2023
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Environmentálna kriminalita