Preskočit na obsah

Otvorenie Lesníckych dní sa presunie do Bratislavy

20.04 2022, Enviroportal

Slávnostné otvorenie 16. ročníka Lesníckych dní sa uskutoční 22. apríla 2022 v areáli Partizánskej lúky Mestských lesov v Bratislave.

 „Zmena miesta slávnostného otvorenia, ktorým bol tradične Zvolen – mesto lesníctva, je priblížením sa obyvateľom hlavného mesta, ktorí les prvotne vnímajú ako miesto pre potrebný oddych, obnovu síl po celodennom strese z práce a ruchu mesta. Práve Mestské lesy v Bratislave svojim manažmentom a využitím potenciálu dokazujú, že tieto potreby spoločnosti napĺňajú,“ uviedol Peter Balogh, generálny riaditeľ Národného lesníckeho centra, ktoré je hlavným organizátorom podujatia.

Program Lesníckych dní v Bratislave počas dvoch dní, 22. – 23. apríla, je zameraný na predstavenie lesov a dreva ako základného produktu lesného hospodárstva.

Odbornú verejnosť určite zaujme, že drevo sa dá skúmať a to prostredníctvom CT skenera, ktorého infraštruktúra sa buduje na Národnom lesníckom centre a je ojedinelý na Slovensku. Lesnícke dni vyzdvihujú aj 20 rokov certifikácie lesov na Slovensku spoločnosťou PEFC, pričom jej značka je zárukou, že drevo a nedrevné produkty lesa sú produkované za dodržiavania najvyšších ekologických, sociálnych a etických štandardov.

Lesní pedagógovia zabezpečia aktivity lesnej pedagogiky zamerané na hru s drevom, tvorivú i technickú činnosť v zmysle motta Dajme drevu druhú šancu! V programe sa predstaví aj aplikácia Databáza verejných výsadieb stromov, ktorá bude spojená s výsadbou stromov.

Program v sobotu spestrí sprevádzanie lesníkov po dendrologickom náučnom chodníku, vystúpenie sokoliarov, kynológov, bábkového divadielka či Detského folklórneho súboru Kobylka z Bratislavy a hudobnej skupiny Funny Fellows. Rádioví poslucháči a sledovatelia sociálnych sietí sa môžu zapojiť do súťaže Lesníckych dní a vyhrať zaujímavé odmeny.

Lesnícke dni budú otvorené na Deň Zeme v areáli Partizánskej lúky Mestských lesov v Bratislave. Ďalšie podujatia budú pokračovať naprieč Slovenskom a ukončenie Lesníckych dní a zároveň otvorenie sezóny v Lesníckom skanzene vo Vydrovskej doline, ktorý je v správe štátneho podniku LESY SR, sa uskutoční 1. mája 2022.

Lesnícke dni sa realizujú do roku 2007, ich cieľom je aktívna komunikácia s verejnosťou a pozitívna prezentácia lesného hospodárstva. Pripravilo ich Národné lesnícke centrum v spolupráci s partnermi.

Viac informácií: https://vedanadosah.cvtisr.sk/podujatie/lesnicke-dni-2022/

Copyright © Enviroportal 2023

Súvisiace články

Značky

Les Podujatie Zaujímavosti