OTS: Šéf spoločnosti Ekologická skládka žiada denník SME o uverejnenie odpovede

25.09 2009, TASR

OTS: Šéf spoločnosti Ekologická skládka žiada denník SME o uverejnenie odpovede

Bratislava 25. septembra (TASR-OTS) - Man ml., šéf spoločnosti Ekologická skládka, a. s., žiada denník SME o uverejnenie odpovede. Reaguje tak na dnešný článok, podľa ktorého mal vniknúť na skládku konkurencie, ktorá ho mala zo skládky vyviesť.

Podľa Mana sa článok v denníku dotýka jeho cti, dôstojnosti a obsahuje nepravdivé skutkové tvrdenia. Podľa svojho tvrdenia vošiel na skládku v rámci pracovných hodín ako spolujazdec v smetiarskom aute a riadne cez vrátnicu. Fotografie, ktoré zhotovil, sa týkali nezákonnej výstavby rozšírenia skládky bez povolenia, pre ktoré bol proti svojej vôli zadržiavaný obsluhou skládky, vodičmi kompaktorov, ktorí mu bránili v odjazde. Zároveň sa mu vyhrážali ujmou v prípade, že im zhotovované fotky nevydá. Až po tom, čo privolal políciu, mohol teleso skládky s nebezpečným odpadom opustiť. Následne podal na zamestnancov skládky trestné oznámenie pre obmedzovanie osobnej slobody a nebezpečné vyhrážanie sa.

Podľa tvrdenia Mana sám neverí, že denník SME jeho odpoveď zverejní, nakoľko je podľa jeho názoru vo veci zaujatý, keď novinár Piško bez toho, aby ho vôbec skontaktoval, zverejnil počas dvoch hodín článok ako na mieru šitý skládke v Zohore. ,,Vystrelil som slepý náboj a trafená hus zagágala. Vzťah ASA Zohor a SME, ktoré rozpútalo mediálnu vojnu proti skládke v Pezinku, je jasný ako facka," povedal Man.

Ing. Ján Man, Pezinské tehelne - Paneláreň, a. s., Tehelná 9

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Copyright © TASR 2020
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky