Preskočit na obsah

O sanácii kontaminovaných území na medzinárodnej úrovni

18.01 2023, Enviroportal

Jedna z najväčších medzinárodných konferencií RemTech Europe 2023 zameraná na sanáciu kontaminovaných území sa bude konať v septembri (18. - 22. 9.) v talianskej Ferrare. Bohatý odborný program počas piatich spestria ukážky vybraných spoločností s použitím patentovaných technológií či odbornými kurzami so školiteľmi z celého sveta.

RemTech je jediný environmentálny technologický hub, ktorý sa špecializuje na témy sanácie, regenerácie a udržateľného rozvoja území. Vyznačuje sa preto tým, že je nielen prezentáciou súčasného stavu a zdieľania perspektív do budúcnosti, ale je predovšetkým komunitou národných aj medzinárodných odborníkov. Táto komunita funguje na permanentnej báze a v ktorej majú verejný a súkromný sektor možnosť konštruktívnej a efektívnej konfrontácie, rozvíjania myšlienok a projektov na podporu krajiny a Európy.

Kvalifikovanú a širokú komunitu tvoria štátne orgány, verejná správa, kontrolné orgány, združenia, súkromné spoločnosti, začínajúce podniky, univerzity, výskumné centrá a odborníci, ktorí rozvíjajú myšlienky a návrhy v rámci komunikácie a intenzívneho nadväzovania kontaktov, konferenčných zasadnutí, workshopov, pracovných skupín, rekvalifikačných kurzov, laboratórií, technologických testov a kultúrnych večerov.

Podujatie pripravuje Európska komisia s partnermi. Na príprave RemTech 2022 sa podieľal Štátny geologický ústav Dionýza Štúra, na predošlých ročníkoch organizačne participovala aj Slovenská agentúra životného prostredia.

Viac informácií: https://www.remtechexpo.com/en/remtech-europe

Copyright © Enviroportal 2023

Súvisiace články

Značky

Environmentálne záťaže Informačné zdroje