NR SR: O klimatickej petícii by mal výbor rokovať na budúci týždeň

20.11 2020, TASR

Bratislava, 19. novembra - Výbor Národnej rady (NR) SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie by mal o petícii Za klímu, za budúcnosť rokovať na zasadnutí 24. novembra. Pre TASR to potvrdila členka výboru Miriam Šuteková (Za ľudí).

Klimatickú petíciu podpísalo viac 120 000 ľudí. Z rokovacieho poriadku parlamentu vyplýva, že petíciu, ktorú podpísalo aspoň 100 000 občanov, prerokuje parlament v pléne. Šuteková tiež iniciovala prijatie predstaviteľov iniciatívy Klíma ťa potrebuje na výbore NR SR. ,,Dúfam, že sa nám podarí zorganizovať aj podujatie, na ktorom budú predstavitelia organizácie diskutovať s poslancami NR SR o zelenom, čistom a zdravom Slovensku," uviedol pre TASR člen výboru Tomáš Šudík (OĽANO)

Iniciatíva Klíma ťa potrebuje spustila petíciu Za klímu, za budúcnosť koncom septembra. Žiada v nej poslancov NR SR, aby vyhlásili klimatickú núdzu s cieľom dosiahnuť uhlíkovú neutralitu Slovenska už v roku 2040. Zároveň chce, aby vláda do konca roka 2021 pripravila záväzný plán a stratégiu, ako neutralitu dosiahnuť. Posledným bodom petície je žiadosť, aby vláda podporila najvyššie sprísnenie klimatických cieľov Európskej únie.

 

Copyright © TASR 2020
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Klimatická zmena