Preskočit na obsah

Noc s netopiermi

03.08 2013, MŽP SR

Veľa zaujímavostí a nových informácií zo života netopierov sa dozvedia návštevníci podujatia Medzinárodná noc s netopiermi.


To pre širokú verejnosť pripravila rezortná organizácia Ministerstva životného prostredia SR – Štátna ochrana prírody SR - Správa Pieninského národného parku spolu s partnerom podujatia. Jeho cieľom je rozšíriť vedomosti občanov o netopieroch a vybudovať pozitívny vzťah k týmto málo poznaným chráneným druhom cicavcov. 2. ročník Medzinárodnej noci netopierov začne v sobotu večer (3. augusta 2013) v Múzeu Červený kláštor. Vstup na podujatie je voľný.
 
Podujatie začína o 20. hodine. Organizátori v rámci programu pripravili aj ukážku odchytu netopierov. Pripravená je aj prednáška o živote netopierov spojená s besedou a možnosťou vypočuť si hlasy netopierov, ktoré za normálnych okolností nie je možné počuť ľudským uchom. Počas Medzinárodnej noci netopierov si môžu účastníci pozrieť a spoznať netopiera podkovára malého (Rhinolophus hipposideros). Spoluorganizátorom podujatia je Spoločnosť pre ochranu netopierov na Slovensku.
 
Medzinárodnú noc netopierov vyhlasuje od roku 1997 sekretariát Dohovoru o ochrane európskych populácii netopierov EUROBATS so sídlom v Bonne.
 

Copyright © MŽP SR 2023

Súvisiace články

Značky

Ochrana prírody Podujatie