Preskočit na obsah

NLC chystá odborné brožúry pre nových vlastníkov lesov, zorientujú ich

25.05 2021, TASR

Zvolen, 24. mája – Národné lesnícke centrum (NLC) vo Zvolene pripravuje sériu brožúr pre nových vlastníkov lesov, ktoré im pomôžu pri základnej právnej orientácii pri trvalo udržateľnom hospodárení. TASR o tom informovala Katarína Golianová z centra. 

NLC zabezpečuje odborné vzdelávanie v odvetví lesného hospodárstva a poskytuje poradenstvo pre vlastníkov lesov malých výmer, ich obhospodarovateľov a odborných lesných hospodárov.

„Keďže vlastníci lesov malých výmer často komunikujú prostredníctvom svojich odborných lesných hospodárov, NLC reaguje z ich strany na dopyt po informáciách prostredníctvom tvorby a vydávania odborných publikácií s ohľadom na často sa meniacu úpravu v oblasti právnych predpisov a potrebu zvýšenia kvality obhospodarovania lesov,“ konštatovala Golianová s tým, že NLC každoročne vydáva odborné publikácie, brožúry či informačné listy, ktoré operatívne reagujú na zmeny v právnej oblasti a zavedenia nového spôsobu hospodárenia, tzv. prírode blízkeho hospodárenia.

„V tomto období pripravujeme sériu brožúr pre nových vlastníkov lesov. Prvé vydanie poskytne najdôležitejšie informácie a bude nápomocné pri základnej právnej orientácii trvalo udržateľného hospodárenia, ktoré je založené na plnení ekologických, hospodárskych a sociálnych funkcií lesov. To je len časť pripravovaných publikácií z NLC," zdôraznila Golianová.

Zvolenské centrum už po tretí rok vydá aj publikáciu pod názvom Výstupy NLC pre lesnícku prax, v ktorej čitateľom ponúka sériu príspevkov orientovaných na lesnícke prevádzky, manažment poľovnej zveri či využitie moderných technológií, ktorými sú napríklad letecký laserový skener či drony.

Copyright © TASR 2021
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Informačné zdroje Les