Nitra: Voda zo šiestich prameňov v meste nie je pitná

18.07 2019, TASR

Nitra, 16. júla – Voda z prameňov na území mesta Nitra nie je pitná, potvrdili laboratórne výsledky vzoriek vody z jednotlivých prameňov. „Najmä starší ľudia si chodia po vodu z prameňov. Mesto v lokalitách pravidelne umiestňuje tabule s upozornením, že voda nie je pitná, no s rovnakou pravidelnosťou nám tabule aj miznú,“ skonštatoval hovorca mesta Nitra Tomáš Holúbek.


Na území mesta je šesť prameňov – Svoradov prameň, pramene na Kláštorskej ulici, Pivonkovej ulici, Martinskej ulici a pramene na Buganke a Šindolke. Voda v ani jednom z nich nevyhovela požiadavkám na vodu určenú na ľudskú spotrebu. „Najhorší je prameň na Martinskej ulici, najkvalitnejšia voda je v prameni Šindolka, ale ani tam voda nie je pitná, pretože má vysoký obsah dusičnanov, dusitanov a najmä živých baktérií. Svoradov prameň je zase využívaný ako technologická voda pre Špecializovanú nemocnicu sv. Svorada Zobor,“ upozornil Holúbek.

Copyright © TASR 2020
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Voda Zdravie a ŽP