V Nitre začala fungovať bezplatná likvidácia elektroodpadu

08.09 2020, TASR

Nitra, 7. septembra – V Nitre začala v týchto dňoch fungovať nová služba. Združenie výrobcov elektrospotrebičov pre recykláciu bude v meste zabezpečovať celoročný bezplatný zber elektroodpadu.


Nepotrebnú práčku, chladničku i ďalšie elektrospotrebiče si môžu ľudia nechať bezplatne odviesť priamo z adresy svojho bydliska. „Zber je možné objednávať jednoducho, online, cez internetovú stránku www.zberelektroodpadu.sk. Spotrebiče treba pred ich odovzdaním do zberu očistiť, vyliať vodu z filtra práčky alebo rozmraziť mrazničku,“ informoval mestský úrad.

Najbližší termín zberu veľkých spotrebičov priamo z adresy bydliska je v Nitre naplánovaný na sobotu 26. septembra. „Objednávku na zber treba vystaviť najneskôr dva dni pred termínom zberu, teda najneskôr vo štvrtok 24. septembra. Zber televízorov a monitorov sa týmto spôsobom zberu nezabezpečuje. Pre ich ekologickú likvidáciu odporúčame zaniesť ich na zberný dvor,“ pripomenula radnica.

Copyright © TASR 2020
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Odpady