Preskočit na obsah

Nemeckú cenu za trvalú udržateľnosť získala Greta Thunbergová

25.11 2019, TASR

Düsseldorf, 23. novembra - Nemeckú cenu za trvalú udržateľnosť (DNP) získala v roku 2019 švédska klimatická aktivistka Greta Thunbergová (16).


Thunbergová bola v piatok na slávnostnej ceremónii v nemeckom meste Düsseldorf ocenená za jej angažovaný postoj v otázkach ochrany klímy. Mladá aktivistka sa známou stala po tom, ako vlani denne protestovala pred švédskym parlamentom, pričom žiadala, aby politici urobili viac v boji proti klimatickej zmene. Mladých ľudí na celom svete tým inšpirovala k vlne protestov známych ako Piatky za budúcnosť. Momentálne sa plaví cez Atlantický oceán do Madridu, kde sa má zúčastniť na decembrovej klimatickej konferencii OSN.

Čestné ceny boli ďalej udelené bývalému nemeckému prezidentovi Joachimovi Gauckovi, environmentálnej aktivistke Paule Caballerovej, spevákovi skupiny Simply Red Mickovi Hucknallovi a architektovi Bjarkemu Ingelsovi.

V stredu získala Thunbergová Medzinárodnú detskú cenu mieru.

Informovala o tom agentúra DPA.

Copyright © TASR 2021
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Významné osobnosti, profily, medzinárodné dni