Preskočit na obsah

Nemecko poskytne približne 200 miliónov eur na ochranu Amazonského pralesa

31.01 2023, TASR

Brazília 30. januára – Nemecko poskytne Brazílii približne 200 miliónov eur na ochranu dažďových pralesov tejto juhoamerickej krajiny. Cieľom je okrem ochrany klímy aj zlepšiť situáciu pôvodných obyvateľov v oblasti Amazonského pralesa. TASR správu prevzala z agentúry DPA, ktorá sa odvoláva na pondelkové vyjadrenie nemeckého ministerstva životného prostredia.

Na ochranu pralesa a jeho udržateľné využívanie je určených 31 miliónov eur. Ďalších 93 miliónov by sa podľa ministerstva malo použiť na projekty opätovného zalesnenia a 35 miliónov na ochranu pred odlesňovaním v oblastiach, kde žijú pôvodní obyvatelia. Tieto prostriedky boli zmrazené za vlády bývalého prezidenta Jaira Bolsonara (2018 – 2023).

Nemecká ministerka životného prostredia Svenja Schulzeová sa v nedeľu v Brazílii stretla so Soniou Guajajarovou, ktorá vedie organizáciu APIB zastrešujúcu väčšinu domorodých kmeňov Brazílie.

Nemecký spolkový kancelár Olaf Scholz sa v pondelok popoludní miestneho času v hlavnom meste Brazílie stretne so staronovým brazílskym prezidentom Luizom Ináciom Lulom da Silvom. Rokovať majú aj o dohode o voľnom obchode medzi EÚ a skupinou Mercosur, ktorú tvoria Brazília, Argentína, Paraguaj a Uruguaj.

Copyright © TASR 2023
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Globálne problémy ŽP Ochrana prírody