Nemecko: Polícia vykonala raziu v sídlach a pobočkách Greenpeace

08.11 2018, TASR

Berlín, 7. novembra - Z iniciatívy generálnej prokuratúry v Berlíne nemeckí policajti prehľadali v stredu pri celoštátnej razii celkove 29 kancelárií ochranárskej medzinárodnej organizácie Greenpeace na celom území spolkovej republiky.


Stalo sa tak po tom, čo organizácia podľa prokuratúry na sklonku júna pri protestnej akcii v hlavnom meste, kde pri Stĺpe víťazstva rozliala 3500 litrov farby, ohrozila bezpečnosť účastníkov cestnej premávky. Farbivo viedlo k pádom istej cyklistky a motocyklistu. Informácie priniesol Západonemecký rozhlas (WDR).

Hovorca Greenpeace Christian Bussau však zdôraznil, že organizácia urobila maximum pre zaistenie bezpečnosti v spomínanej lokalite, kde popri varujúcich aktivistoch umiestnila aj tabule s varovným textom.

Popri sídlach Greenpeace v Berlíne a Hamburgu a priestoroch jej pobočiek v ďalších miestach došlo aj k domovým prehliadkam v súkromných bytových priestoroch, napríklad v Bambergu či v Halle.

Cieľom policajnej razie bolo podľa generálnej prokuratúry zistiť, kto sa na inkriminovanej akcii podieľal. Ochranári už avizovali, že sa proti vyšetrovaniu budú brániť právnymi prostriedkami.

 

Copyright © TASR 2020
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Mimovládne organizácie