Nemecko: Ochranári chcú dosiahnuť rozšírenie nočného pokoja na letisku Hamburg

02.03 2017, TASR

Prevádzka letiska v severonemeckom Hamburgu je prerušená v čase od 23.00 h do 6.00 h, avšak ochranári z organizácie BUND by chceli toto časové rozmedzie rozšíriť poukazujúc na fakt, že sa ani terajšie nedodržiava.

Ruch vo vzdušnom prístave sa napriek snahe miestnych senátorov i vedenia letiska v ostatných piatich rokoch neustále zvyšuje. Ochranári preto odštartovali dnes podpisovú akciu za dôsledné dodržiavanie nočného pokoja na letisku a za rozšírenie prerušenia jeho prevádzky v čase od 22.00 h do 6.00 h v pracovné dni a v čase od 22.00 h do 8.00 h v nedeľu a v sviatočné dni.

Ak petičné hárky podpíše najmenej 10.000 občanov, potom sa miestne zastupiteľstvo bude musieť zaoberať danou otázkou. O nespokojnosti časti občanov s prevádzkou letiska svedčí aj desaťnásobný nárast počtu sťažností na hluk v jeho okolí v uplynulom roku, a to z asi 9000 na takmer 90.000.

Ako však poukázal Severonemecký rozhlas (NDR) vo svojom materiáli, zvýšenie počtu sťažností neznamená automaticky zvýšenie počtu nespokojných občanov, skôr naznačuje, že tí istí občania, predovšetkým z Elmenhorstu a Ahrensburgu, ale aj iných obcí v okolí prístavnej metropoly, opakovane zasielali pripomienky na príslušný úrad.

 

Copyright © TASR 2019
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Doprava Zdravie a ŽP