Nemecko: Aktivisti zastavili vo Wolfsburgu vlak vezúci autá značky Volkswagen

14.08 2019, TASR

Braunschweig, 13. augusta - Klimatickí aktivisti zastavili v utorok v meste Wolfsburg na severe Nemecka vlak prevážajúci autá značky Volkswagen, čím chceli spomaliť ich produkciu. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na hovorcu miestnej polície.


Vlak s autami nešiel po verejnej železničnej trati, ale po dráhe smerujúcej k výrobnému závodu Volkswagenu, uviedol hovorca. Dodal, že protestnej akcie sa zúčastnilo približne 30 aktivistov. Na mieste bolo aj zhruba 15 policajtov, ktorí však nevideli dôvod na zásah proti aktivistom.

Demonštranti boli podľa slov jedného zo zúčastnených členmi rôznych environmentálnych zoskupení a svojou akciou chceli brániť Volkswagenu vo výrobe. Viacerí z aktivistov sa dokonca priviazali k železničnej trati spájajúcej výrobný závod automobilky so stanicou vo wolfsburskej štvrti Fallersleben.

Aktivisti vo všeobecnosti protestujú proti automobilovému priemyslu, ktorý podľa nich dopomohol k aktuálnej klimatickej kríze, píše DPA. Hovorca spoločnosti Volkswagen sa bezprostredne k incidentu nevyjadril.

 

Copyright © TASR 2020
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Doprava Klimatická zmena