Nemecko: Aktivisti z Greenpeace obsadili kostol ohrozený ťažbou lignitu

09.01 2018, TASR

Aachen, 8. januára - Skupina aktivistov z environmentálnej organizácie Greenpeace obsadila bývalý kostol na západe Nemecka. Chcú tak zabrániť demolácii stavby, ku ktorej má dôjsť kvôli ťažbe lignitu.


Impozantná budova mala byť zbúraná v pondelok ráno kvôli ťažbe v pozemnej bani Garzweiler južne od mesta Mönchengladbach, uviedla energetická spoločnosť RWE Power, ktorá baňu prevádzkuje. Zámerom obsadenia kostola sv. Lamberta aktivistami z Greenpeace v obci Immerath je zdôrazniť požiadavku, aby Nemecko do roku 2030 zastavilo ťažbu a používanie uhlia a lignitu, uviedol Greenpeace. Organizácia požiadala o zastavenie všetkých demolácií, kým nebude v Nemecku sformovaná nová vláda, ktorá by mohla rozhodnúť o budúcej energetickej politike krajiny. Budova chrámu v Immerathe bola odsvätená v roku 2013 a na bohoslužby sa už nepoužíva. Podľa RWE ju musia zbúrať vzhľadom na to, že sa nachádza blízko povrchovej bane.
Informovala o tom agentúra DPA.

 

Copyright © TASR 2020
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Geológia