Národná podnikateľská cena za životné prostredie v SR 2009 už má víťazov

19.10 2009, TASR

Národná podnikateľská cena za životné prostredie v SR 2009 už má víťazov

Bratislava 19. októbra (TASR) Národnú podnikateľskú cenu za životné prostredie v SR 2009 získala v kategórii manažérstvo spoločnosť PCA Slovakia, v kategórii produkt Východoslovenská vodárenská spoločnosť a v kategórii proces Považská cementáreň. Ocenenia dnes v Bratislave v rámci slávnostného otvorenia filmového festivalu Ekotopfilm odovzdali za organizátorov súťaže štátny tajomník ministerstva životného prostredia Jaroslav Jaduš a prezident Asociácie priemyselnej ekológie na Slovensku Július Jankovský.

,,Cieľom súťaže je morálna podpora aktivít podnikateľských subjektov, ktoré si uvedomujú svoju zodpovednosť nielen voči súčasným, ale aj budúcim generáciám a svojím konaním výraznou mierou prispievajú k znižovaniu negatívnych vplyvov na životné prostredie," informovala TASR riaditeľka komunikačného odboru rezortu Jana Kaplanová. Súťaž je kompatibilná s európskou súťažou o Európske ceny za životné prostredie v podnikaní, kde sa stretnú výhercovia národných súťaži.

Do súťaže bolo v tomto roku prihlásených 18 aktivít v troch kategóriách. Úroveň prihlásených aktivít podľa asociácie ukazuje, že slovenské podnikateľské subjekty sú aj v podmienkach hospodárskej a finančnej krízy schopné prezentovať svoj záujem výrazným spôsobom prispievať k zosúlaďovaniu vlastných ekonomických záujmov s princípmi trvalo udržateľného rozvoja.

Copyright © TASR 2020
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky