Preskočit na obsah
X Vážení používatelia Enviroportálu,
dovoľujeme si vás upozorniť, že z dôvodu plánovanej odstávky budú 12. 12. 2022 nedostupné všetky poskytované služby. Ďakujeme za pochopenie. Tím Enviroportálu

Na severnom pobreží Francúzska bol pozorovaný mrož

21.11 2022, TASR

Paríž 19. novembra – V prístavnom meste Dieppe ležiacom v regióne Normandia na severe Francúzska bol pozorovaný mrož. Tento morský cicavec žijúci v oblasti polárneho kruhu sa tak nachádzal kilometre ďaleko od svojho prirodzeného prostredia, oznámili v sobotu francúzske úrady.

Miestne úrady ohradili v piatok večer oblasť, kde bol pozorovaný mrož. Ten odpočíval na pobreží a nezdalo sa, že by bol chorý, uvádza vo vyhlásení úrad prefekta. Ten tiež zverejnili fotografiu ohradenej oblasti. Zviera sa následne v sobotu ráno vrátilo do mora a odplávalo preč.

Mrože sa obyčajne vyskytujú v Grónsku, Rusku alebo na Aljaške. Vo francúzskych vodách však bolo tento rok pozorovaných viacero živočíchov, ktoré sa bežne vyskytujú v chladných arktických vodách. V auguste vplávala do rieky Seina napríklad bieluha, ktorá v tejto francúzskej rieke tiež zahynula. Len niekoľko mesiacov predtým zahynula v Seine aj kosatka, ktorá však bola smrteľne chorá.

Copyright © TASR 2022
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Klimatická zmena Zaujímavosti