Preskočit na obsah

Na popradskom sídlisku Juh pokračuje revitalizácia

30.08 2006, Enviroportal

Na popradskom sídlisku Juh pokračuje revitalizácia

Pred niekoľkými týždňami sa začala revitalizácia na najväčšom popradskom sídlisku Juh. Jej výsledkom bude nielen viac zelene, oddychových zón, ale i širšie možnosti parkovania.K súčasným približne dvom tisíckam parkovacích miest na najväčšom popradskom sídlisku Juh pribudne v súčasnej etape jeho revitalizácie ešte vyše 100. Avizovaná revitalizácia prostredia sídliska, ktorá sa začala pred niekoľkými týždňami, tak neprinesie "Južanom" len viac zelene, oddychových zón, ale aj väčšie možnosti parkovania.

"Sme si plne vedomí zvyšujúceho sa počtu vozidiel v meste. Snažíme sa preto riešiť statickú dopravu tak, aby sme uspokojili čo najväčší počet majiteľov áut. Preto sme sa rozhodli pre vybudovanie ďalších miest na parkovanie," vysvetlil primátor mesta Poprad Anton Danko.

V blízkosti obytných domov na Juhu bolo potrebné v niektorých prípadoch zabrať kvôli rozširovaniu už existujúcich parkovísk časť trávnatých plôch. Obyvatelia ale o zeleň určite neprídu. "Zdôrazňujem, že je v našom záujme skrášliť jednotlivé časti sídliska tak, aby prevládala zeleň. V rámci oddychových zón budú vysadené rôzne stromy, kríky, kvety a samozrejme tráva," doplnil popradský primátor. Nový Južný park bude tvoriť množstvo zelene a spevnených plôch. V parku by si mali prísť na svoje všetky vekové kategórie. Nebudú v ňom chýbať lavičky, ale ani detské ihriská pre mladšie i staršie deti. Južný park a oddychové zóny na celom sídlisku prinesú viac atrakcií aj možností na trávenie voľného času.

Ukončenie revitalizácie zelene, parkovacích a oddychových zón na najväčšom popradskom sídlisku Juh je naplánované do konca septembra 2006.

Zdroj: Mesto Poprad

Copyright © Enviroportal 2023

Súvisiace články

Značky