Preskočit na obsah

Na mnohých miestach v Prešovskom kraji platí zvýšený stupeň povodňovej aktivity

14.07 2021, TASR

Prešov, 13. júla – Vplyvom lokálnych zrážok v uplynulých dňoch evidovali vodohospodári v utorok k 15.00 h zástupcami samospráv vyhlásené stupne povodňovej aktivity (SPA) v okresoch Prešov, Stará Ľubovňa, Sabinov a Bardejov. 

,,V súčasnosti je v teréne 75 pracovníkov a 50 kusov techniky, ktorí vykonávajú bezprostredné zabezpečovacie práce po povodni na miestach, kde je to možné. Ide najmä o stabilizáciu svahov a odstraňovanie nánosov," uviedol hovorca Slovenského vodohospodárskeho podniku (SVP) Marián Bocák, s tým, že SPA sa môžu počas dňa meniť.

Tretí SPA bol vyhlásený v obciach Malý Šariš, Miklušovce, Župčany, Rokycany a Kvačany v okrese Prešov a v meste Veľký Šariš. V okrese Stará Ľubovňa bol tretí SPA vyhlásený v obciach Mníšek nad Popradom, Sulín, Jarabina, Kremná, Miľpoš, Hraničné a v meste Stará Ľubovňa. V okrese Sabinov bol tretí SPA vyhlásený v obci Lúčka. Tretí SPA bol tiež vyhlásený v obci Lenartov v okrese Bardejov.

Druhý SPA bol vyhlásený v obciach Zborov v okrese Bardejov a Kamenica v okrese Sabinov.

,,V mnohých prípadoch boli lokálne povodne spôsobené vnútornými vodami a teda stekaním vôd z lesov a polí," dodal Bocák.

Copyright © TASR 2021
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Havárie a živelné pohromy Voda