N. Zámky: Jesenný ekofestival hľadá spôsoby, ako sa vyrovnať so zmenami klímy

22.10 2019, TASR

Nové Zámky, 21. októbra – Zmeny klímy i postupy, ako sa s nimi vyrovnať, sú témami 27. ročníka Jesenného ekofestivalu, ktorý sa v pondelok koná v novozámockom kine. Pre návštevníkov festivalu sú počas celého dňa pripravené prednášky a premietanie filmov.


Ako pripomínajú organizátori, tohtoročný ekofestival sa netýka iba samotných klimatických zmien, ale hľadá aj spôsoby, ako sa s nimi vyrovnať. Počas dňa vystúpi so svojou prednáškou aj Pavol Šťastný, ktorý je národným expertom na klimatológiu. „Hovorí o príčinách zmeny klímy a dôsledkoch týchto zmien. Témou prednášky sú aj adaptačné opatrenia, ktoré by mali realizovať mestá, aby zabezpečili udržateľné životné podmienky pre svojich obyvateľov,“ informovali o tom organizátori.

Program Jesenného ekofestivalu je členený do troch blokov so začiatkom o 9.00 h, 11.00 h a 17.30 h. Jeho súčasťou je aj projekcia filmov Klimatická chyba či Proti prúdu: Cesta klimatickej nádeje.

Copyright © TASR 2020
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Podujatie