MŽP zrušilo výberové konanie na šéfa ŠOP pre technickú chybu, vyhlásilo nové

01.06 2020, TASR

Bratislava, 29. mája - Ministerstvo životného prostredia (MŽP) zrušilo výberové konanie na post generálneho riaditeľa Štátnej ochrany prírody (ŠOP) SR a vyhlásilo nové. V piatok o tom informoval hovorca rezortu Tomáš Ferenčák.


Vysvetlil, že tak urobili pre technickú chybu súčasného vedenia ŠOP, ktoré sa omeškalo so zverejnením oznámenia na webe. ,,Ochrana prírody na Slovensku už viac nesmie byť spochybňovaná. Musí byť razantná a s jasnou víziou. Výberové konanie na post šéfa štátnych ochranárov musí mať náležitú publicitu a zabezpečenú rovnosť šancí pre všetkých uchádzačov," uviedol šéf envirorezortu Ján Budaj (OĽaNO).

Ferenčák doplnil, že keďže pri pôvodne vyhlásenom výberovom konaní neboli dodržané zákonom stanovené lehoty, rozhodol sa rezort vyhlásiť ho nanovo. Všetci uchádzači, ktorí sa prihlásili už do prvého výberového konania z 22. mája, sa môžu podľa slov rezortu prihlásiť opäť. Kvalifikačné predpoklady a kritériá sú zverejnené v novom oznámení na webe rezortu a ŠOP.

Copyright © TASR 2020
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Rezort MŽP SR