Preskočit na obsah

MŽP vydalo prvé dve poverenia na zneškodnenie nebezpečného odpadu z testovania

09.03 2021, TASR

Bratislava, 8. marca - Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR vydalo prvé dve poverenia pre spoločnosti, ktoré môžu zneškodňovať nebezpečný biologický odpad z testovania na ochorenie COVID-19. Prepravu odpadu do zariadení zabezpečí 128 spoločností. Informoval o tom odbor komunikácie envirorezortu. 

Povolenie od MŽP dostala spaľovňa Kokšov-Bakša, prevádzkovateľom je spoločnosť Kosit a spaľovňa v Bratislave, ktorej prevádzkovateľom je Odvoz a likvidácia odpadu.

,,Prevádzkovatelia odberných miest a samosprávy sa v prípade problémov s odvozom odpadu môžu obrátiť na niektorú spoločnosť oprávnenú na prepravu odpadu z testovania na COVID-19," uviedol odbor komunikácie. Dodal, že kompletný zoznam prepravných spoločností je zverejnený na webovej stránke ministerstva.

Na likvidáciu vírusov je potrebná teplota vyššia ako 750 stupňov Celzia. Ak by spaľovne kapacitne nestačili, štát chce využiť aj služby cementární. Predpokladaná pripravenosť cementárov na zhodnocovanie tohto materiálu je druhá polovica apríla.

Copyright © TASR 2022
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Obnova rodinných domov Odpady