Preskočit na obsah

MŽP: V rámci Zeleného vzdelávacieho fondu prijalo 60 žiadostí o finančnú podporu

18.02 2020, TASR

Bratislava, 17. februára - V treťom ročníku Zeleného vzdelávacieho fondu prijalo Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR zatiaľ 60 žiadostí s výškou podpory 434 152 eur. TASR o tom informoval Slavomír Held z odboru komunikácie MŽP.


Po odbornom hodnotení a po rokovaní komisie fondu bol schválený zoznam 25 projektov neformálnej environmentálnej výchovy. Výška podpory predstavuje 125.050 eur, priblížil Held. Sedemnásť projektov má regionálny charakter a osem celoslovenský. MŽP prispelo sumou 50.000 eur.

Medzi podporované témy patria projekty zamerané na ochranu ovzdušia, zmenu klímy, obehové hospodárstvo, ochranu biodiverzity či zdravé a udržateľné budovy.

,,Podporené projekty neformálnej environmentálnej výchovy nielenže zvyšujú environmentálne povedomie, ale budujú aj aktívny prístup k životnému prostrediu," uviedol štátny tajomník envirorezortu Norbert Kurilla.

Prostredníctvom Zeleného vzdelávacieho fondu bolo počas prvých dvoch ročníkov podporených viac ako 50 projektov za 313 000 eur pre tretí sektor. ,,Ide o finančne malé projekty, ale veľkého významu. Najmenšie subjekty nemajú na trhu veľa príležitostí pre získanie podpory na environmentálne vzdelávanie," poznamenal Kurilla.

Zelený vzdelávací fond je zriadený pri Slovenskej agentúre životného prostredia na základe rozhodnutia ministra životného prostredia SR, vysvetlil Held. Jeho účelom je podpora rozvoja environmentálnej výchovy, vzdelávania a osvety na Slovensku.

Copyright © TASR 2021
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Environmentálna výchova a vzdelávanie Projekty, dotácie