Preskočit na obsah

MŽP schválilo deväť projektov za 5,6 milióna eur, obnoví sa 21 mokradí

29.10 2021, TASR

Bratislava 28. októbra – Envirorezort schválil deväť projektov za 5,6 milióna eur. Vďaka projektom financovaným z nórskych fondov sa obnoví 21 mokradí v šiestich krajoch Slovenska. Zvýši sa aj povedomie o zmierňovaní a prispôsobovaní sa zmene klímy.

Rezort ako správca programu Zmierňovanie a prispôsobovanie sa zmene klímy (SK-Klíma) schválilo v rámci výzvy Obnova znehodnotených ekosystémov mokradí (ClimaLocal) šesť projektov vo výške 4,8 milióna eur z nórskych fondov a štátneho rozpočtu.

Peniaze poputujú do Bratislavského, Trnavského, Nitrianskeho, Banskobystrického, Prešovského a Košického kraja. ,,Zo šiestich úspešných projektov majú tri projekty aktívne zapojených významných nórskych partnerov, čo je nepochybne veľkým prínosom pre podporu bilaterálnej spolupráce, vzájomného zdieľania skúseností a know-how," uviedlo MŽP.

V rámci výzvy Zvyšovanie povedomia o zmierňovaní a prispôsobovaní sa zmene klímy (ClimaInfo) schválil envirorezort tri projekty za vyše 876.000 eur z nórskych fondov a štátneho rozpočtu. Ich cieľom je zvyšovať povedomie o zmierňovaní a prispôsobovaní sa zmene klímy.

,,Projekty sa budú realizovať s nórskymi partnermi a majú ambíciu kombinovať tzv. mäkké a tvrdé opatrenia, čím prispejú k vzdelávaniu prostredníctvom popularizácie najnovších vedeckých poznatkov, inovatívnych prístupov a osvedčených postupov s ohľadom na praktické využitie v každodennom živote," tvrdí envirorezort.

Copyright © TASR 2023
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Rezort MŽP SR Projekty, dotácie