MŽP SR prosí záujemcov o obnovu domov, aby počkali na oficiálny začiatok výzvy

13.01 2021, TASR

Bratislava, 12. januára - Envirorezort a Slovenská agentúra životného prostredia evidujú stovky záujemcov o obnovu rodinných domov. Prosia verejnosť, aby počkala na oficiálny začiatok výzvy. Informoval o tom odbor komunikácie Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR. 

,,Prihlasovať sa skôr, než je zverejnená výzva, nie je potrebné. Po verejnom vyhlásení výzvy využijú databázu doterajších záujemcov kontaktné body projektu, ktoré budú vo všetkých regiónoch," uviedol odbor komunikácie.

Projekt zelenej obnovy rodinných domov má byť súčasťou plánu obnovy. Envirorezort predpokladá spoluprácu s ďalšími ministerstvami. ,,Sme presvedčení, že je to cesta k obnove slovenského vidieka a súčasne k ochrane pred klimatickou krízou," tvrdí MŽP.

Zelená obnova domov má zahŕňať celý komplex opatrení, od výmeny okien, cez zateplenie, zachytávanie dažďovej vody, kompostovanie až po kúrenie a výmenník na ohrev teplej vody.

Copyright © TASR 2021
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Projekty, dotácie