Preskočit na obsah

Envirofond eviduje požiadavky na predĺženie lehoty na predkladanie projektov

21.01 2021, TASR

Bratislava, 20. januára - Environmentálny fond eviduje viacero požiadaviek na predĺženie termínu v rámci výzvy Zvyšovanie energetickej účinnosti verejných budov vrátane zatepľovania. Pôvodný termín podania žiadostí je do 5. februára. 

Envirofond sa predĺžením termínov intenzívne zaoberá. ,,Odporúčame všetkým žiadateľom sledovať webstránku Environmentálneho fondu, kde sa zverejňujú všetky informácie pre žiadateľov. Teda aj tie, ktoré sa týkajú rozšírenia špecifikácie činností podpory na rok 2021, podávania žiadostí o podporu formou dotácie a aj samotných termínov," uviedol odbor komunikácie Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR.

Na predĺženie lehoty na predkladanie projektov vyzvali starostovia z okresov Galanta a Dunajská Streda. Iniciatívu podporili mimoparlamentné strany Most-Híd a SMK-MKP. Lockdown podľa nich ovplyvňuje mnoho ďalších oblastí riadenia štátu. Predseda strany Most-Híd László Sólymos poukázal, že ak sa lehoty nepredĺžia, mnohé obce a mestá nebudú mať možnosť vypracovať kvalitné projekty a prídu o možnosť získať finančnú podporu pre svoj rozvoj.

Copyright © TASR 2021
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Mestské a vidiecke ŽP Projekty, dotácie