Preskočit na obsah

MV SR si zapožičalo vozidlá s hybridným a elektrickým motorom

02.10 2020, TASR

Bratislava, 1. októbra – Ministerstvo vnútra (MV) SR chce byť v rámci projektu Zelené ministerstvo vnútra súčasťou znižovania emisií a prispieť tak k udržateľnosti životného prostredia. Preto sa rozhodlo zapožičať ekologické vozidlá s hybridným alebo elektrickým motorom. Postupnými krokmi chce zaradiť do plánu verejného obstarávania na rok 2021 aj ich nákup.


Zapožičané automobily budú podľa ministerstva využívané v priamom policajnom výkone i úradníkmi. ,,Po ukončení testovania bude vyhodnotené, aké typy sú vhodné na nasadenie do výkonu," vysvetlilo ministerstvo. Rezort bude používať vozidlá značiek Škoda Auto Slovensko, Toyota Central Europe-Slovakia, KIA Bratislava a P Automobil import počas šiestich, respektíve 12 mesiacov.

,,Doprava produkuje takmer 30 percent všetkých emisií oxidu uhličitého v Európskej únii a cestná doprava sa na nich podieľa zo 72 percent," zdôraznil rezort s tým, že Európska únia stanovila cieľ obmedziť emisie oxidu uhličitého z dopravy do roku 2050 o 60 percent.

TASR o tom informovala hovorkyňa rezortu vnútra Barbara Túrosová.

Copyright © TASR 2021
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Rezort MŽP SR Zelené hospodárstvo