Preskočit na obsah

Nitra si nechala vypracovať nízkouhlíkovú stratégiu

16.12 2021, TASR

Nitra 15. decembra – Mesto Nitra má vlastnú nízkouhlíkovú stratégiu na roky 2021 až 2040, na jej vypracovanie získalo dotáciu v hodnote 45 660 eur. Dokument obsahuje rôzne opatrenia zamerané na ochranu životného prostredia a elimináciu skleníkových plynov v ovzduší.

Samotný dokument pre mesto vypracovala špecializovaná firma, ktorá bola vybraná na základe verejného obstarávania. „Nízkouhlíková stratégia sa zameriava predovšetkým na energetickú efektívnosť a využívanie obnoviteľných zdrojov energie. Zaoberá sa tiež znižovaním skleníkových plynov a ďalších emisií, ktoré znečisťujú ovzdušie,“ informovala radnica.

Pri príprave dokumentu mesto aktualizovalo aj koncepciu rozvoja svojho tepelného hospodárstva. „Stanovujú sa v nej predovšetkým postupy, ktoré zaručia optimálnu výrobu, ale aj distribúciu tepla,“ pripomenul magistrát. O dokumente budú na svojom zasadnutí vo štvrtok (16. 12.) rokovať mestskí poslanci.

Copyright © TASR 2022
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Emisie Mestské a vidiecke ŽP Ovzdušie