Preskočit na obsah

Mesto Martin získalo nenávratný príspevok 850.068 eur na Envirocentrum

19.12 2022, TASR

Martin 16. decembra – Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR schválilo mestu Martin nenávratný príspevok vo výške 850.068 eur na vybudovanie Envirocentra v mestskej časti Priekopa. Do konca roku 2023 má v Martine vyrásť centrum, ktoré bude zastrešovať všetky environmentálne aktivity v Turci.

Informovala hovorkyňa mesta Martin Zuzana Kalmanová.

Doplnila, že mesto podporí výstavbu spolufinancovaním vo výške päť percent. ,,Vďaka celkovej rekonštrukcii sa bývalá budova skladu zmení na moderné miesto informačných seminárov, workshopov, interaktívnych výstav a zážitkových aktivít pre martinské deti a pedagogických zamestnancov. V budove sa budú nachádzať ukážky dosahu klimatickej zmeny, na budove budú vodozádržné opatrenia a vonku dažďová záhrada," priblížila Kalmanová.

,,Plánované Envirocentrum predstavuje spôsob, ako sa aspoň čiastočne pripraviť na nasledujúce roky vzdelávaním mladej generácie. Budova bývalého skladu sa vďaka podpore MŽP zmení na moderné miesto, kde budú môcť žiaci martinských základných škôl pochopiť, prečo je ochrana životného prostredia taká dôležitá. Čo je to zelená infraštruktúra a ako môžeme sami prispieť k zníženiu rizík povodní, ktoré sa v budúcnosti očakávajú. Vybudovanie Envirocentra je tiež výborný spôsob, ako zmysluplne využiť a priblížiť Martinčanom budovy, o ktoré v minulosti nikto nemal záujem," uviedol primátor Martina Ján Danko.

Copyright © TASR 2023
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Environmentálna výchova a vzdelávanie Mestské a vidiecke ŽP Rezort MŽP SR