Man: Roztočený kolotoč okolo pezinskej skládky má vytvoriť dymovú clonu

29.09 2009, TASR

Man: Roztočený kolotoč okolo pezinskej skládky má vytvoriť dymovú clonu

Bratislava 29. septembra (TASR-OTS) ,,Od začiatku sme vedeli, že kauza pezinskej skládky je prvá kauza na Slovensku, pri ktorej medializácii a politizácii bola použitá metóda 'naivnej skupinky'. Podľa tejto metódy manipulátor s cieľom poškodiť nezainteresovanú stranu použije tretiu, zvyčajne vysoko naivnú skupinku," uviedol Man.

,,Pôvodne sme mysleli, že manipulátorom bude SDKÚ-DS, ktorá manipuluje naivných pezinských aktivistov s cieľom poškodiť nezainteresovanej najsilnejšej koaličnej strane, SMERu-SD. Po tom, čo som vo štvrtok načapal zohorskú skládku pri nelegálnom rozširovaní sa, som však spustil lavínu udalostí, po ktorej postupne všetky trafené husi zagágali. A faktom je, že ani jedna z trafených husí sa nevyjadrila k čiernej výstavbe skládky v Zohore, ale postupne začali gagotať tak, ako by si to v Zohore najviac želali," doplnil Man.

Aj dnešné vytváranie ,,dymovej clony" prostredníctvom pezinskej skládky je podľa Mana toho jasným dôkazom. Na stole inšpekcie životného prostredia sú fotky o nezákonnej výstavbe Zohora. V takom prípade sa konanie o povolení zohorskej skládky musí zo zákona zastaviť. ,,Kto iný by si teda mohol práve teraz viac želať, aby na inšpekcii padali hlavy práve pre pezinskú skládku, a tým by sa odvrátila pozornosť od nelegálnej zohorskej stavby, ktorá by sa neskôr potichu schovala za archeologický výskum," uzavrel Man.

Upozornenie: Upozorňujeme, že materiály označené skratkou OTS sú poskytované v rámci Originálnej textovej služby a za ich obsah nesie zodpovednosť zadávateľ.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Copyright © TASR 2020
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky