Man: Prvých 5 076 občanov môže vyviesť odpad na pezinskú skládku zadarmo

29.10 2009, TASR

Man: Prvých 5 076 občanov môže vyviesť odpad na pezinskú skládku zadarmo

Bratislava 29. októbra (TASR-OTS) Prvých 5 076 občanov môže na pezinskú skládku vyviesť odpad do 100 kg zadarmo. Občania budú musieť zaplatiť iba poplatok obci, ktorý vyplýva zo zákona a ten preto odpustiť nemôžeme. Jediný, kto bude zo skládky v Pezinku takto profitovať, bude iba mesto Pezinok, keďže poplatok je príjmom rozpočtu obce.

5 076 občanov tým dá najavo svoj súhlas so skládkou v Pezinku a prekročí tak počet občanov podpísaných na petícii proti skládke. Ak občania skládku podporia, poskytneme mestu Pezinok také cenové podmienky, aby mohlo znížiť sumy vyberané od občanov Pezinka za likvidáciu odpadu na nulu. Náklady na vývoz odpadu tak mesto Pezinok dokáže plne kompenzovať z poplatku, ktorý mu z prevádzky skládky odvedieme.

Ján Man, predseda predstavenstva spoločnosti Ekologická skládka, a. s.

Upozornenie: Upozorňujeme odberateľov, že materiály označené skratkou OTS sú poskytované v rámci Originálnej textovej služby a za ich obsah nesie zodpovednosť zadávateľ.

Copyright © TASR 2020
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky