Malacky: Vodné stavby v povodí toku Maliny by mali zrekonštruovať

10.01 2020, TASR

Bratislava/Malacky, 9. januára – Vodné stavby v povodí toku Maliny v blízkosti Malaciek by mali prejsť rekonštrukciou, ktorá zabezpečí zvýšenie protipovodňovej ochrany i zlepšenie ekosystému v chránenom území v okolí toku. Vyplýva to zo zámeru, ktorý bol predložený na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA).


,,Realizácia predstavuje rekonštrukciu a úpravy jestvujúcich hrádzí vodných stavieb, využívaných ako rybníky, spolu s rekonštrukciou manipulačných objektov a úpravami dna rybníkov. Vytvoria sa retenčné priestory, ktoré sa budú plniť počas povodňových prietokov,“ ozrejmili v zámere Vojenské lesy a majetky SR.

,,Ak by sa navrhovaná činnosť nerealizovala, naďalej by hrozilo opätovné zaplavovanie územia časti mesta Malacky pri zvýšených vodných stavoch a zároveň by dochádzalo k postupnej nezvratnej degradácii časti ekosystému chráneného územia Malina,“ dodal predkladateľ zámeru.

Predpokladaný začiatok výstavby je v treťom štvrťroku 2021, práce by mali trvať dva roky. Náklady odhadujú na 2,8 milióna eur.

Copyright © TASR 2020
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

EIA,SEA Voda