Preskočit na obsah

Malacky čelia čiernym skládkam fotopascou

26.07 2013, TASR

Vďaka fotopasci odhalila Mestská polícia v Malackách nelegálnu skládku. Preto v boji proti znečisťovaniu mesta a jeho okolia plánuje kúpiť ďalšie.


Novú fotopascu nasadila mestská polícia do boja proti čiernym skládkam začiatkom júla. ,,Počas prvých dvoch týždňov fungovania viackrát zachytila pohyb a urobila 460 fotografií. Z nich šesť priamo dokazuje vývoz odpadu na miesta, ktoré na to nie sú určené. Prípady rieši mestská polícia ako priestupky, za ktoré hrozí páchateľom bloková pokuta vo výške 30 eur. V prípade potreby polícia odstúpi prípad na riešenie správnemu orgánu," uviedla Michaela Janotová z Mestského úradu v Malackách.

Mestská polícia teraz fotopascu premiestnila na iné rizikové miesto. Plánuje tiež kúpiť ďalšie. ,,Občania Malaciek majú možnosť odvážať odpad do odpadových dvorov bezplatne. Napriek tomu sa mesto trápi so stále vznikajúcimi čiernymi skládkami na niekoľkých kritických miestach. Mesto minie na likvidáciu čiernych skládok ročne takmer 3000 eur. Práve fotopasce by mali pomôcť odstrániť kritické miesta, eliminovať vznik nových čiernych skládok a znížiť tak aj náklady na ich odstraňovanie," doplnila Janotová.

Fotopasca je schopná vyhotoviť až 3000 fotografií, pričom môže fungovať až tri týždne na jednu batérie. Dáta sa z fotopasce sťahujú bezdrôtovým prenosom, fotopasca teda pošle polícii fotografiu páchateľa ešte skôr, ako stihne v lese odpad vyložiť.

Copyright © TASR 2023
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Mestské a vidiecke ŽP Odpady