Madrid zaviedol obmedzenia v parkovaní a rýchlosti áut

16.11 2015, TASR

Parkovanie na ulici pre neobyvateľov je v centre Madridu zakázané a znížená je aj najvyššia povolená rýchlosť na prístupových hlavných cestách.


Radnica španielskej metropoly sa takto snaží zmierniť znečistenie ovzdušia, ktoré spôsobuje, že mesto je pokryté tmavohnedou vrstvou viditeľnou už z diaľky. Píše o tom agentúra Reuters. Madridská radnica dnes oznámila, že obmedzenia zavádza po troch dňoch nadmernej hladiny oxidu dusičitého. Predstavitelia radnice vyzvali ľudí, aby využívali verejnú dopravu, a informovali tiež, že poskytnú autobusové služby navyše.

O týchto opatreniach rozhodli komunálni politici vo štvrtok večer a mnohých vodičov prekvapilo, keď pri príchode do mesta našli vypnuté parkovacie hodiny a parkovacie automaty. Mesto už druhý deň po sebe uplatňuje obmedzenie maximálnej povolenej rýchlosti 70 kilometrov za hodinu na prístupových cestách, čo je pokles oproti zvyčajným maximálnym povoleným rýchlostiam 80-90 kilometrov za hodinu.

 

Copyright © TASR 2020
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Doprava Zdravie a ŽP