M. Šuteková: J. Budaj sa nebojí otvárať ťažké a dlho odkladané problémy

10.01 2021, TASR

Bratislava, 9. januára - Šéf envirorezortu Ján Budaj (OĽANO) sa nebojí otvárať ťažké a bývalou vládou dlho odkladané problémy. Cítiť však slabšiu medzirezortnú komunikáciu na dosiahnutie environmentálnych cieľov. Pre TASR to uviedla koaličná poslankyňa výboru pre životné prostredie Miriam Šuteková (Za ľudí).

,,Pozitívne hodnotím zriadenie Rady vlády pre Európsku zelenú dohodu, aktívny prístup k riešeniu odstraňovania envirozáťaží, ochrany lesov a aktualizácii odpadovej politiky, tlak na zvyšovanie energetickej efektívnosti a lepšie narábanie so zdrojmi," povedala Šuteková.

Zároveň hovorí, že v oblasti životného prostredia sú aj veci, ktoré meškajú. Minister nezadal úlohu Inštitútu environmentálnej politiky na modelovanie scenárov na zníženie emisií. ,,Nevieme, aký máme reálny potenciál na znižovanie emisií do roku 2030 a následne dosiahnutie uhlíkovej neutrality do roku 2050," podotkla poslankyňa.

Výrazné kroky treba podľa Šutekovej urobiť aj v oblasti ,,obrusovania hrán" medzi ochranármi a obhospodarovateľmi lesa. Očakáva sa aj zriadenie medzirezortnej komisie s prizvaním odborníkov z odborného školstva, výskumných ústavov a zástupcov obhospodarovateľov lesa, skonštatovala.

Copyright © TASR 2021
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Zaujímavosti