L. Mikuláš: Speleológa A. Droppu si v múzeu pripomenú prednáškou

26.06 2020, TASR

Liptovský Mikuláš, 25. júna – Život a prácu slovenského geografa a speleológa Antona Droppu si v Slovenskom múzeu ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši pripomenú prednáškou. Pripravili ju pri príležitosti 100. výročia Droppovho narodenia.


Droppa v rámci speleologického výskumu zameral a zdokumentoval viac ako 360 jaskýň. Pritom usmerňoval a aktívne sa podieľal na speleologickom prieskume a objavovaní jaskýň. ,,V Demänovskej doline okrem prekopania spodného vchodu do Pustej jaskyne inicioval jej prepojenie s Demänovskou jaskyňou slobody," priblížila riaditeľka múzea Dana Šubová.

V rámci vedeckej činnosti sa Droppa zameral hlavne na morfológiu, genézu jaskýň a ich súvislosti s ostatnými krasovými javmi. ..Týmto slovenskú geomorfológiu rozvíjal zo speleologického i karsologického hľadiska," doplnila riaditeľka múzea jaskyniarstva.

Osobnosť Droppu si jaskyniari uctia aj na jeho ulici v Liptovskom Mikuláši - Palúdzke. Spomienka sa bude konať 30. júna o 11.00 h v mieste jeho bydliska.

Copyright © TASR 2020
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Významné osobnosti, profily, medzinárodné dni