Preskočit na obsah

Presakujúcu skládku vo Veternej Porube opätovne uzatvoria

25.01 2023, TASR

Liptovský Mikuláš 24. januára – Presakujúcu skládku komunálneho odpadu vo Veternej Porube opätovne uzatvoria. Mesto Liptovský Mikuláš si na to vezme dvojmiliónový úver od Environmentálneho fondu. Informovala hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková s tým, že prijatie úveru schválilo mestské zastupiteľstvo.

,,Znovuuzavretím skládky mesto odstráni environmentálnu záťaž, ktorá vznikla jej nekvalitným predčasným uzavretím ešte v roku 2014," vysvetlila Čapčíková.

Ako dodala, tesniaca vrstva na skládke je ako celok nefunkčná. ,,Preto nie je možná jej oprava a na celom povrchu sa musí vybudovať nová funkčná tesniaca vrstva," podotkla. Nové zakrytie skládky podľa hovorkyne zabezpečí, že do nej nebudú natekať dažďové vody, z ktorých sa premývaním odpadu stáva škodlivá priesaková kvapalina.

Hlavná kontrolórka mesta Bibiana Forgáčová po preverení podmienok na prijatie návratných zdrojov financovania skonštatovala, že mesto spĺňa zákonné podmienky na prijatie úveru.

Copyright © TASR 2023
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Environmentálne záťaže Mestské a vidiecke ŽP