Liptovský Hrádok: V meste pribudli stromy i kríky, výsadba bude pokračovať

19.05 2020, TASR

Liptovský Hrádok, 18. mája - Javory mliečne s guľovitou korunou a desiatky kríkov zasadili v týchto dňoch na sídlisku Prekážka v Liptovskom Hrádku. Výsadba nahradila pôvodnú, už prestarnutú zeleň, ktorú odstránili pre výstavbu 15 parkovacích miest v tejto lokalite. Samospráva o tom informuje na oficiálnej webovej stránke.


,,Druhy ako vajgela, tavoľník a vtáčí zob sú vysadené v skupinkách, ponechané na prirodzený rast, aby po čase vynikol ich tvar a farebnosť. Vo vnútrobloku pribudne ešte niekoľko japonských čerešní," povedala Viera Malastová z odboru výstavby, životného prostredia a dopravy Mestského úradu v Liptovskom Hrádku.

Výsadba je už aj na vlani vybudovanej okružnej križovatke ulíc Jozefa D. Matejovie, Športová, Kapitána Nálepku a Belanská. ,,Táto plocha uprostred okružnej križovatky bude mať novú výsadbu podľa vizualizácie kolegyne Lenky Hvizdošovej. Cibuľoviny, ktoré plochu aktuálne spestrujú, použijeme v jednej z priľahlých častí tejto križovatky," doplnila Malastová.

Copyright © TASR 2020
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Mestské a vidiecke ŽP