X Vážení návštevníci portálu,
dovoľujeme si Vás upozorniť, že v piatok 22. 1. (po 16:00) bude Enviroportál nedostupný z dôvodu technickej údržby. Ďakujeme za pochopenie.
Tím Enviroportálu

Kráčaj udržateľne!

26.10 2020, Enviroportal

Vyzývajú organizátori zo Slovenskej agentúry životného prostredia najmladšiu generáciu prostredníctvom 5. kola súťaže Envirospektrum. Svoje udržateľné kroky a kroky ich bezprostredného okolia majú za úlohu opäť zaznamenať prostredníctvom fotoaparátu.

O šetrení zdrojov, stratégií udržateľnosti a ohľaduplnosti k všetkému živému navôkol totiž nestačí iba hovoriť, je potrebné konať.

Téma Kráčaj udržateľne! má deti a mládež motivovať k tomu, aby sa zamysleli nad vplyvom výroby potravín, oblečenia, energie a mobility na životné prostredie. Majú tak na jednej strane možnosť ukázať svoj fotografický talent a na druhej strane prispieť do diskusie na podporu udržateľnosti našej spoločnosti.

Do Envirospektra môžu prihlásiť svoje snímky do 10. februára 2021 žiaci základných a stredných škôl na Slovensku, vo veku od 6 do 19 rokov. Pre víťazov sú pripravené hodnotné ceny ako sú zrkadlovka či tablet.  Propozície, anotácia a   prihláška do súťaže sú dostupné na portáli environmentálnej výchovy – EWOBOX cez https://www.ewobox.sk/sazp/envirospektrum.

Súťaž Envirospektrum má rozvíjať vzťah detí a mládeže k prírode a životnému pros-trediu. Súťažné fotografie by mali mať tvorivý a motivačný charakter, ktorý prezentuje vzťah a rôzne pohľady detí k životu a k prírode.

Zdroj: Slovenská agentúra životného prostredia

Copyright © Enviroportal 2021

Súvisiace články

Značky

Environmentálna výchova a vzdelávanie