Preskočit na obsah

Koronavírus: Klimatický summit OSN COP26 bude presunutý na rok 2021

02.04 2020, TASR

Londýn, 2. apríla - Klimatický summit OSN COP26, ktorý sa mal uskutočniť v novembri v škótskom Glasgowe, bude pre pandémiu koronavírusu presunutý na rok 2021. S odvolaním sa na stredajšie vyhlásenie britskej vlády o tom informovala agentúra AFP. 


,,Vzhľadom na globálny dosah pandémie (ochorenia) COVID-19 nie je možné zabezpečiť konanie ambiciózneho a inkluzívneho (summitu) COP26 v novembri 2020," uviedla britská vláda vo svojom vyhlásení s tým, že nový termín summitu v roku 2021 oznámi neskôr.

Na 10-dňovom klimatickom summite sa malo zúčastniť približne 30 000 ľudí, vrátane 200 svetových lídrov, aby tam hovorili o boji proti globálnemu otepľovaniu.

Výkonná tajomníčka Rámcového dohovoru OSN o zmene klímy (UNFCCC) Patricia Espinosová v tejto súvislosti vyhlásila, že presunutie summitu na neskorší termín bolo nevyhnutné, avšak pandémia by podľa jej slov nemala odviesť pozornosť sveta od problematiky zmeny klímy.

,,COVID-19 je v súčasnosti najnaliehavejšou hrozbou pre ľudstvo, avšak nesmieme zabúdať, že zmena klímy je najväčšou hrozbou pre ľudstvo z dlhodobého hľadiska," zdôraznila Espinosová.

 

Copyright © TASR 2023
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Zmena klímy Obnova rodinných domov Podujatie